Ruszyły zapisy na zawody XDU#9

W tym roku wraz ze Stowarzyszeniem Sportowym XDU organizujemy zawody sportowe XDU#9. Zawody te organizowane są już po raz 9, po więcej informacji zapraszamy na stronę zawodów xdu.pl.

Dnia 4 października (sobota) 2014 zapraszamy do poznańskiego lasku Marcelińskiego. Startujemy o godzinie 12. Aby wziąć udział w zawodach należy dokonać rejestracji: http://www.sts-timing.pl/xdu/index.php. Prosimy nie zwlekać z zapisami gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

LOGO_by_ Iwona

Dlaczego warto przyjść?

Oprócz zawodów sportowych, XDU#9 będzie doskonałą okazją do wspólnego spędzania czasu przez całe rodziny. Dla pociech zawodników startujących w naszej imprezie przygotujemy sportowe przedszkole w którym o miłe spędzenie czasu zadbają przedstawiciele Akademii Myśli i Biblioteki Raczyńskich. Dzięki tej współpracy, możemy jeszcze bardziej wspierać lokalną społeczność – dochód z imprezy zostanie przekazany na zakup książek dla dzieci, które przekażemy do lokalnej filii (Grunwald) Biblioteki Raczyńskich. Na XDU#9 nikt nie będzie się nudził!

Czym są zawody XDU?

XDU to nazwa rozpoznawalna wśród sportowców w całym kraju, a zwłaszcza w Wielkopolsce. Oznacza ona Cross (X) Duathlon (DU). Crossduathlon należy do rodziny multisportów czyli dyscyplin polegających na połączeniu kilku sportów w jeden wyścig, w którym liczy się całościowy czas zawodnika. Najpopularniejszym przedstawicielem tej rodziny jest triathlon (pływanie+kolarstwo+bieganie). Duathlon (bieganie+kolarstwo+bieganie) jest doskonałym środkiem przygotowania do rywalizacji w ramach triathlonu, w związku z czym XDU cieszy się wysoką i wciąż rosnącą popularnością. Crossduathlon jest pierwszym krokiem dla każdego kto chce spróbować swoich sił w triathlonie. Pierwsza odsłona XDU odbyła się w maju 2010 roku w poznańskim Lasku Marcelińskim. Nowa impreza dzięki widowiskowej trasie i dobrej organizacji, została bardzo ciepło przyjęta. W sezonie 2014 już po raz siódmy wracamy do Lasku Marcelińskiego – miejsca które na stałe wpisało się w historię crossduathlonu w Polsce.