Centrum Inicjatyw Lokalnych

Stowarzyszenie „Akademia Myśli” realizuje pomysł Centrum Inicjatyw Lokalnych w ramach dwóch projektów:
1. Centrum Inicjatyw Lokalnych na Grunwaldzie Północ – Projekt jest współfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
2. Kreatywna integracja poprzez nowe technologie – Projekt współfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania, będących w dyspozycji Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej Związku Organizacji Pozarządowych, oraz współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podstawowym założeniem projektów jest integracja mieszkańców osiedla Grunwald Północ (to jedno z kilku osiedli w poznańskiej, historycznej dzielnicy Grunwald). W ramach projektu organizujemy spotkania i warsztaty dla mieszkańców. Tematyka spotkań i warsztatów jest bardzo różnorodna. Do tej pory zorganizowaliśmy kilka spotkań przy grach planszowych, warsztaty druku 3D, kursy „Savoir Vivre w epoce cyfrowej”, spotkania z archeologiem, warsztaty serwisowania rowerów czy po prostu rozmowy o życiu na osiedlu przy kawie i ciastku. Owocem trwających właśnie warsztatów dziennikarskich w Gimnazjum nr 56 w Poznaniu będzie Kronika Grunwaldu – Blog o tym co się wydarzyło na Grunwaldzie.

Zachęcamy do śledzenia aktualizacji na stronie www oraz na naszej stronie na Facebooku.