Filozoficzna Fabryka Idei

cropped-male-logo-e1383759019716.jpg

Filozoficzna Fabryka Idei to rozmaite warsztaty dla dzieci i młodzieży z zakresu etyki, filozofii i twórczego myślenia. Fabryka Idei kładzie nacisk na etykę i filozofię gdyż to nie jakiś starożytny przeżytek, ale bardzo ważny element naszego życia. Warsztaty mają pokazać dzieciom i młodzieży, jak bardzo ważna jest siła myślenia. Ponadto zajęcia mają dostarczyć uczniom wszystkich tych umiejętności, na które nie ma czasu podczas napiętego programu szkolnego.

Fabryka Idei to szereg atrakcyjnych zadań, mających na celu nabycie konkretnych kompetencji poprzez zabawę, doświadczenie, rozwój dziecięcego i młodzieńczego zaciekawienia. Nie wystarczy bowiem posiadać narzędzie do myślenia i potencjał jego uruchomienia – trzeba wiedzieć, że się je posiada oraz wyćwiczyć ich efektywne wykorzystywanie. Taki właśnie jest główny zamysł Fabryki Idei – rozwój oparty na wiedzy. Siła tkwi w powiązaniu świadomego bycia i jasności własnej pozycji, co owocuje przenoszeniem tych atrybutów na świat zewnętrzny.

Nasza oferta skierowana jest do szkół podstawowych (klasy IV – VI), gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Obejmuje zajęcia ze wszystkich dziedzin nauki, którymi się zajmujemy. Przykładowe warsztaty można znaleźć tutaj.

Zapraszamy na Facebooka, znajdują się tam wszelkie informacje związane z projektem. W razie pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt.