Archiwum kategorii: Centrum Inicjatyw Lokalnych

Stowarzyszenie „Akademia Myśli” realizuje pomysł Centrum Inicjatyw Lokalnych w ramach dwóch projektów:
1. Centrum Inicjatyw Lokalnych na Grunwaldzie Północ – Projekt jest współfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
2. Kreatywna integracja poprzez nowe technologie – Projekt współfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania, będących w dyspozycji Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej Związku Organizacji Pozarządowych, oraz współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podstawowym założeniem projektów jest integracja mieszkańców osiedla Grunwald Północ (to jedno z kilku osiedli w poznańskiej, historycznej dzielnicy Grunwald). W ramach projektu organizujemy spotkania i warsztaty dla mieszkańców. Tematyka spotkań i warsztatów jest bardzo różnorodna. Do tej pory zorganizowaliśmy kilka spotkań przy grach planszowych, warsztaty druku 3D, kursy „Savoir Vivre w epoce cyfrowej”, spotkania z archeologiem, warsztaty serwisowania rowerów czy po prostu rozmowy o życiu na osiedlu przy kawie i ciastku. Owocem trwających właśnie warsztatów dziennikarskich w Gimnazjum nr 56 w Poznaniu będzie Kronika Grunwaldu – Blog o tym, co się wydarzyło na Grunwaldzie.

Zachęcamy do śledzenia aktualizacji na stronie oraz na naszej stronie na Facebooku.

Uroczyste otwarcie kompleksu boisk i ogrodu sensorycznego przy SP91

26. listopada w Szkole Podstawowej nr 91 w Poznaniu miało miejsce otwarcie nowego boiska, bieżni, placu zabaw oraz ogrodu sensorycznego. Stowarzyszenie Akademia Myśli silnie angażuje się w lokalne działania. Jednym z ich efektów jest udane przekonanie Radnych Miasta i Prezydenta Miasta Poznania do przekazania funduszy na modernizację boiska wielofunkcyjnego, budowy bieżni z wyskocznią w dal, placu zabaw, remontu dachu i przeprowadzenia warsztatów przy okazji rozwijania projektu Ogrodu Sensorycznego na Grunwaldzie Północ. Zaproszeni goście, w tym nasz Michał Jan Kosicki, nauczyciele oraz dzieci i młodzież spotkali się w sali gimnastycznej szkoły w której uczniowie pokazali przestawienie oraz zaprezentowali cykl eksperymentów chemicznych. Po oficjalnej części, grono przeszło na boisko gdzie odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi.

Zdjęcia pochodzą ze strony: http://www.sp91.pl

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania w ramach realizowanego zadania pn. Organizowanie Społeczności Lokalnej na Grunwaldzie Północ. #poznanwspiera