Poznańskie Dni Rodziny – Zapisy na warsztaty

📣W tym roku współtworzymy Poznańskie Dni Rodziny 2021
W linku na dole znajduje się formularz zapisów na organizowane przez nas warsztaty. Udział w każdym z wydarzeń jest bezpłatny. Liczba miejsc na niektóre ze spotkań jest ograniczona.
Zaplanowaliśmy dla was:


👉Spacer online po Grunwaldzie 29.05. 11:00


Zapraszamy na udział w spacerze po nieoczywistych miejscach na Grunwaldzie. Spacer będzie streamowany na żywo na Facebooku na naszej stronie. Po Grunwaldzie oprowadzi nas przewodniczka miejska PTTK Grażyna Arasimowicz. Spacer będzie inspiracją do rodzinnych eksploracji Grunwaldu.


👉Warsztaty tworzenia kompozycji ziołowych w Grunwaldzki Ogród Społeczny 29.05. 14:30

Warsztat polegać będzie na tworzeniu kompozycji ziołowych w doniczkach. Podczas warsztatu stworzymy wspólnie kompozycje ziołowe w doniczkach wertykalnych, które przyozdobią Waszą rodzinną kuchnię, balkon lub taras. Podczas warsztatu dowiesz się jak pielęgnować zioła, a także dowiesz się czym są ogrody sensoryczne. Dla uczestniczek i uczestników warsztatów przygotowaliśmy zioła i doniczki, które będzie można ze sobą zabrać. Warsztat odbędzie się w Grunwaldzkim Ogrodzie Społecznym w Parku Hewelliusza.


👉Warsztaty serwisowania rowerów 30.05. 8:30 – obok pływalni Atlantis na os. S. Batorego

Podczas warsztatu będziemy opowiadać o poruszaniu się rowerem po mieście i poza nim, a także doradzać i objaśniać, jak dbać o rower przez cały rok. Uważamy, że dobrze jest znać podstawy obsługi i serwisowania roweru, aby w razie przebicia dętki lub innej awarii móc sobie poradzić. Chcemy też pokazać jak pielęgnować rower tak, by mógł nam służyć jak najdłużej. Warsztat będzie nakierowany na wspólną pracę rodziny przy zadbaniu o rower. Dla uczestników warsztatów czekają materiały – upominki, które pomogą zadbać o rower. Warsztat odbędzie się na świeżym powietrzu w reżimie sanitarnym. Na warsztaty obowiązują zapisy poprzez formularz na stronie organizacji.

👉Warsztaty makramy on-line nadawane wprost z Zdolni Oddolni 31.05. 17:00

Zapraszamy na warsztaty makramy podczas, którego uczestnicy stworzą kwietnik na świeże zioła. Warsztat będzie uwzględniał aspekty wsparcia sensoryki przez co idealnie odpowie na potrzeby dorastających dzieci i seniorów potrzebujących kreatywnej pracy rękoma. Makrama stymuluje wzrok i dotyk, a także daje kojący efekt skupienia się. Warsztaty odbędą się online. Uczestnicy i uczestniczki, którzy dostaną potwierdzenie udziału w warsztatach otrzymają atrakcyjne materiały warsztatowe tak by mogły wspólnie na żywo stworzyć swoje sploty. Warsztat odbędzie się online. Na warsztaty obowiązują zapisy poprzez formularz na stronie.

ZAPISY: Formularz zapisów

Warsztaty sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania. #poznanwspiera

Zębatkowe Warsztaty Rowerowe 2020

Udało nam się pozyskać dofinansowanie na realizację warsztatów serwisowania rowerów, które dedykujemy mieszkankom i mieszkańcom Miasta Poznania. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Poznania poprzez mechanizm Centrum Inicjatyw Lokalnych Regrantingowe. W związku z panującą pandemią Sars CoV2 niektóre z działań realizowaliśmy zdalnie. Poniżej przedstawiamy wybrane multimedia z realizacji warsztatów.


Czyszczenie napędu w rowerze
Wymiana dętki i opony w rowerze

Telefon do „wygadania się”

Dla wszystkich nas czas pandemii był czasem trudnym. Jednak to dzieci
i młodzież zostali z dnia na dzień odcięci od spotkań z rówieśnikami, pozbawieni wielu możliwości dnia codziennego, a do tego obciążeni nauką przed Internet.

Dlatego też powstał telefon do „wygadania się”, który ma służyć dzieciom
i młodzieży właśnie do wygadania się, wykrzyczenia, wypłakania, pośmiania, itd.
  Uważamy, że dzieci i młodzież mają bardzo dużo do powiedzenia, ich głos, przemyślenia i spostrzeżenia są ważne. Z przykrością stwierdzamy, że w przestrzeni publicznej mało słyszalny. Stąd też wiele realizowanych przez nas projektów, w których próbujemy się wsłuchać
w to, co mówią młodzi ludzie.

Na rozmowę wszyscy chętni będą mogli się umówić w dogodnym dla nich terminie. Będziemy też prowadzić dyżury w czerwcu: w poniedziałki
w godz. 18.00-20.00 i w czwartki w godz. 20.00 – 22.00, a lipcu i sierpniu godziny dyżurów dostosujemy do potrzeb grupy docelowej. Nie wykluczamy też formy pisanej, gdyż nie zawsze dzieci i młodzież mają odwagę zobaczyć czy porozmawiać z kimś obcym. Potrzebne jest zaufanie, które pojawia się dopiero z czasem.

Kontakt:
@ info@akademiamysli.pl

FB: https://www.facebook.com/AkademiaMysli/

WhatsApp: https://www.facebook.com/AkademiaMysli/ (przez telefon)

Projekt jest realizowany na terenie Poznania.

Projekt jest finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Zabawa karnawałowa dla polonijnych dzieci

Wspólnie ze stowarzyszeniem Polonus oraz w ramach zajęć Spotkanie z Językiem Polskim zorganizowaliśmy 21. lutego 2019, w Bibliotece Polskiej w Kilonii, bal karnawałowy dla dzieci polonijnych. Zabawa miała integrować lokalne środowisko polaków mieszkających w Kiel oraz stworzyć miejsce, w którym dzieci mogą się „wyszaleć” i razem bawić.