Joanna Chrzanowska-Volkers – doktor filozofii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, rzeczoznawca przedmiotowy z filozofii i etyki w Ministerstwie Edukacji Narodowej, absolwentka chemii i filozofii, trenerka Odysei Umysłu oraz pamięci i koncentracji, popularyzatorka wiedzy akademickiej oraz animatorka działań edukacyjnych. Naucza w poznańskich szkołach dzieci i młodzież od 6 – 19 lat, prowadzi projekty edukacyjne oraz sporadycznie pisuje artykuły popularnonaukowe. Fascynuje ją świat graffiti, organizuje ogólnopolskie eventy, prowadzi warsztaty street-artu dla dzieci i młodzieży. Dużo jeździ rowerem i uwielbia typografię. Zjeździła Europę autostopem, podróżuje też po innych kontynentach. Ostatnio odwiedziła Koreę Północną. Prowadzi fotobloga www.mruffs.blogspot.com.
Anna Kokocińska – doktor socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jej zainteresowania badawcze to głównie socjologia wiedzy i edukacji. Prowadziła i brała udział w badaniach dla różnych poznańskich instytucji (m. in. Nowoczesna instytucja kultury dla Centrum Kultury Zamek, Konsultacje społeczne nt. odbudowy Śródmieścia dla Urzędu Miasta Poznania), obecnie jest kierowniczką grantu z Narodowego Centrum Nauki dotyczącego wartości wyższego wykształcenia w społeczeństwie polskim. W pracy dydaktycznej zajmuje się metodami i technikami badań socjologicznych, metodologią nauk społecznych oraz metodyką studiowania. Hobbystycznie i naukowo zafascynowana Tatrami (autorka publikacji o współczesnej turystyce tatrzańskiej), ale każde góry są jej „ulubionym miejscem”.
Marcin Michalski – archeolog, doktorant w Instytucie Prahistorii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w badaniach nieinwazyjnych z zastosowaniem metod geofizycznych. Przedmiotem jego zainteresowań prahistorycznych są osady obronne z wczesnej epoki żelaza. Uczestnik badań archeologicznych miejsca katastrofy samolotu Tu-154M w Smoleńsku w 2010 roku. Autor prac popularyzatorskich z zakresu archeologii. Działacz na rzecz ochrony archeologicznego dziedzictwa kulturowego. W wolnych chwilach zajmuje się eksploracją i dokumentacją opuszczonych miejsc, głównie pozostałości II wojny światowej.
Michał Jan Kosicki – młody filozof, działacz społeczny i polityczny. W wolnych chwilach namiętnie biega i jeździ na rowerze. Marzy mu się start w Tour de France. Zmienia świat na lepsze w myśl słów G.B. Shaw’a: „Niektórzy ludzie widzą rzeczy takie, jakie są i pytają: Dlaczego? Ja marzę o rzeczach, których nigdy nie było i pytam: Dlaczego nie?”
.